Profilaktyka

Profilaktyka (szczepienia, odrobaczania, badania dodatkowe)

Każdy kochający opiekun chce, aby jego towarzysz cieszył się długim, szczęśliwym i zdrowym życiem. Zespół i-Vet traktuje ten cel bardzo poważnie, kładziemy duży nacisk na świetną opiekę – podstawę dobrego zdrowia.

Profilaktyka polega na monitorowaniu stanu zdrowia zwierzęcia, gdyż dobrze jest stworzyć podstawę do wyłapywania problemów, zanim staną się one zagrożeniem dla życia. Cykliczne kontrole dają wiele korzyści, zapobiegają, oraz pozwalają wychwycić pierwsze symptomy choroby. Począwszy od szczepień, odrobaczeń do kontroli wagi ciała, odżywiania, ogólnej kondycji – poznajemy pacjenta i śledzimy jego stan zdrowia w ciągu całego życia.

Wizyty w Naszej Przychodni są “dwutorowe”. Po pierwsze dobra relacja z Tobą oraz Twoim Pupilem – tak abyście oboje czuli się bezpiecznie i komfortowo. Dzięki temu możemy dokładniej ocenić zdrowie oraz stan fizyczny i psychiczny Pacjenta. Po drugie, dokładne badanie kliniczne, aby wykryć ewentualne nieprawidłowości.

 

To właśnie podczas wizyty, opracujemy indywidualny plan profilaktyki, obejmujący:

  • szczepienia
  • profile odrobaczania
  • badania krwi
  • badania moczu
  • badania obrazowe ( usg, rtg )
  • czyszczenie zębów
  • inne

Ponieważ dobry stan zdrowia, to odpowiednia higiena, mamy “psiego fryzjera”, który pomoże dobrać odpowiednie środki do pielęgnacji. Groomer pokaże w jaki sposób dbać o sierść/włosy Twojego psa, kota czy świnki morskiej oraz zaproponuje zabiegi spa dla Twojego pupila.

 

Pierwsza wizyta w i-Vet

Zachęcamy, aby jak najwcześniej przyjść z maluchem do pierwszego badania. To, nie tylko pozwoli Twojemu towarzyszowi na bardziej komfortowe wizyty w przyszłości, ale pomoże też stworzyć podstawę długiej relacji opartej na przyjaźni i zaufaniu. Mniejszy stres pozwala nam lepiej zbadać pacjenta, tym samym ma wpływ na zapobieganie, diagnozowanie i leczenie problemów zdrowotnych na wczesnym etapie. Podczas takiej wizyty zbadamy twojego podopiecznego od czubka noska po ogonek.

 

Psy i koty są szczególnie narażone na choroby. Ważne jest, aby nowy członek rodziny był zdrowy, a ewentualna choroba nie była przenoszona na inne zwierzęta lub ludzi w Twoim gospodarstwie domowym. Ustalimy program dostosowany do Waszych potrzeb.

 

Umów się na wizytę w i-Vet 🙂